Probolan 50 legalne sterydy na masę mięśniową

Probolan 50 legalne sterydy na masę mięśniową

Rynek odżywek na mięśnie bardzo szybko się rozwija, a do wyboru mamy całą gamę różnych suplementów. Osobie niedoświadczonej bardzo trudno jest się odnaleźć i wybrać właściwą dla siebie odżywkę wspierającą budowę masy mięśniowej. Probolan 50 to suplement, który sprawdzi się zarówno u kulturysty, jak i u osoby dopiero zaczynającej swoją przygodę z siłownią. Wszystko zależy od wyboru właściwego programu, np. program startowy, program tytan.  Jeśli chcesz lepiej poznać suplement Probolan 50, zachęcamy do przeczytania naszego kompendium.

 

PROBOLAN 50, CZYLI SPOSÓB NA WSPANIAŁĄ RZEŹBĘ

Chcesz uzyskać atrakcyjne mięśnie w zaledwie kilka tygodni? Uczęszczasz na siłownię, a efektów wciąż brak? Z myślą o tobie powstał nowy unikalny środek o nazwie Probolan 50, który skutecznie pomaga mężczyznom na całym świecie uzyskać idealną sylwetkę, o której każdy marzy.

Ogromną zaletą kuracji wykorzystującej Probolan 50 jest szybkość dostarczanych efektów. Już po dwóch dobach odczujesz dawkę energii do bardziej wzmożonego wysiłku. W pierwszym etapie działania suplementu diety Probolan 50 następuje niszczenie tkanki tłuszczowej.

SKŁADNIKI PROBOLANU 50 W 100% POCHODZENIA NATURALNEGO

Probolan 50 posiada unikalną formułę doskonale zbilansowanych składników, których działanie poczujesz już po dwóch dobach od pierwszego użycia. Dzięki pozytywnym opiniom płynącym ze środowiska kulturystów zyskuje on grono coraz to nowszych odbiorców, którzy chcą przyspieszyć proces budowy mięśni, rzeźbienia sylwetki. Z racji doboru tylko naturalnych składników preparat jest w 100% bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

BŁYSKAWICZNE SPALANIE TLUSZCZU TYLKO Z PROBOLAN 50

Dzięki niemu możesz zbudować masę mięśniową bez grama tłuszczu. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz zyskać atrakcyjny wygląd i nie wiesz jak to osiągnąć. Probolan 50 skutecznie ci pomoże zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy to chcesz szybko poprawić swój wygląd przed wakacjami. Wówczas bez żadnych kompleksów możesz ściągnąć koszulkę i pokazać wszystkim swoje idealnie wyrzeźbione mięśnie. Wielu mężczyzn właśnie wtedy decyduje się na zakup Probolanu 50, gdyż ten środek pozwala im szybko poprawić swój wygląd.

Probolan 50 jest suplementem diety. Producent zaleca jego regularne przyjmowanie. Z racji tego, że przeszedł on bardzo dokładne i wymagające badania kliniczne Probolan 50 jest całkowicie bezpieczny. Testy przeprowadzone w renomowanych klinikach potwierdziły jego skuteczność. Oprócz tego warto podkreślić to, iż wiele osób, które miały styczność z tym środkiem, również na to wskazuje. Zachwalają go zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

 

Sekret Probolanu 50 – Epihydroxetiolan-17-ester matrix

Kluczem do odkrycia niezwykłej skuteczności Probolanu jest Epihydroxetiolan-17-ester matrix. Po pierwsze za nieporównywalną  skuteczność Probolanu 50 odpowiada starannie zbilansowana dawka naturalnych składników. Kompleks substancji aktywnych jest podstawa do stworzenia wyjątkowego związku Epihydroxetiolan-17-ester matrix. Najwyższą dopuszczalną dawkę tego związku – aż 500 mg w tabletce zawiera Probolan 50. Badania wykazały, że wspomniany związek jest siłą napędową do 400% wzrostu testosteronu.

 

Składniki Probolan 50:

Epihydroxetiolan-17-ester matrix

Sekret niezwykłej skuteczności suplementu Probolan 50. Każda tabletka Probolanu 50 to aż 500 mg tego niezwykłego związku. Epihydroxetiolan-17-ester matrix stymuluje produkcję testosteronu, nawet o 400%. Wysoki poziom testosteronu we krwi skutecznie ułatwia rozbudowę masy mięśniowej i przyspiesza regenerację mięśni po treningu.  Probolan 50 jest często nazywany „legalnym sterydem”, ponieważ w błyskawiczny sposób pozwala zyskać mięśnie oraz zwiększyć wytrzymałość.  Testosteron ułatwia również przemianę tłuszczy w czystą tkankę mięśniową. Krótko po rozpoczęciu stosowania Probolan 50 zaobserwujesz spadek tkanki tłuszczowej oraz gołym okiem zaobserwujesz rosnące mięśnie.  

Tribulus terrestris

Jest to łacińska nazwa buzdyganka naziemnego. Roślina ta występuje w różnych regionach świata. Najczęściej można ją spotkać w Afryce, Azji czy Australii. Buzdyganek już wieki temu zaczął byś stosowany w medycynie chińskiej i indyjskiej jako naturalne remedium na wzmocnienie potencji, układ moczowy, stres czy nawet na poprawę samopoczucia. Ta skromna roślina pojawiła się na rynku suplementów diety z  prawdziwym hukiem. Marketerzy zaczęli przedstawiać buzdyganek naziemny jako roślinę będącą przełomem w legalnych sterydach na mięśnie. Działanie roślinnego ekstraktu ma zdolność do naturalnego zwiększania produkcji anabolicznego hormonu, jakim jest testosteron.  Tribulus Terrestris zyskał swoją popularność, dzięki znanemu amerykańskiemu kulturyście Jeffreyowi Petermanowi, który rozpoczął rozpowszechniać wpływ buzdyganka na wytwarzanie męskich hormonów płciowych oraz wzmocnienie ich anabolicznej aktywności. Roślina zawiera wiele substancji, które mogą wywoływać pro-hormonalny efekt. Prawdopodobnie dochodzi do pobudzenia wydzielania LH – hormonu luteinizującego, który z kolei pobudza jądra do syntezy testosteronu. Wiadomo, że im więcej testosteronu, tym budowanie masy mięśniowej jest łatwiejsze. Dodatkowym działaniem jest poprawienie funkcji reprodukcyjnych.

Kofeina

Kofeina to jedna z najdokładniej zbadanych substancji, która wykazuje działanie wspomagające na organizm, zwiększające zdolności wysiłkowe, a także przyspieszające redukcje tkanki tłuszczowej.  Z chemicznego punktu widzenia, kofeina to związek organiczny, zaliczany do alkaloidów purynowych. Szybko zaobserwowano, że kofeina wykazuje działanie pobudzające oraz wpływa na zwiększenie naszej termogenezy, czyli produkcji ciepła. Działanie stymulujące wiąże się z blokadą receptorów adenozynowych, co zmniejsza zmęczenie, a to z kolei pozwala trenować dłużej i ciężej. Z punktu widzenia kulturysty, przyjęcie dawki po treningu wraz z dawką węglowodanów pozwala widocznie zwiększyć wydajność organizmu oraz podnieść wytrzymałość mięśni. Warto zaznaczyć, że głównym źródłem paliwa dla mięśni jest glukoza, która  jest przechowywana jako glikogen. Badania wykazały, że osoby spożywające kofeinę wraz z węglowodanami, pozwala aż o 66% szybciej zregenerować  spadki glikogenu, nawet po bardzo intensywnym wysiłku fizycznym.

Składniki uzupełniające: mikrokrystaliczna celuloza, stearynian magnezu, krzemionka koloidalna.

 

EFEKTY STOSOWANIA PROBOLAN 50

Ogromną zaletą kuracji wykorzystującej Probolan 50 jest szybkość dostarczanych efektów. Już po dwóch dobach odczujesz dawkę energii do bardziej wzmożonego wysiłku. W pierwszym etapie działania suplementu diety Probolan 50 następuje niszczenie tkanki tłuszczowej. Zostaje ona przekształcona w masę mięśniową. Dzięki temu ty zyskujesz nie tylko mięśnie, ale i energię oraz coraz większą wytrzymałość do prowadzenia coraz intensywniejszego treningu. Kolejną ważną rzeczą, jaką zapewnią Probolan 50, jest motywacja. To jej brak często powoduje marne efekty na siłowni. Z racji tego, że Probolan 50 dostarcza ci szybko widocznych rezultatów to motywuje cię do dalszej pracy i większego zintensyfikowania treningu.

Z Probolanem 50 budujesz swoje mięśnie w sposób naturalny, co oznacza, że ten suplement pozytywnie wpływa na twoją gospodarkę hormonalną, dzięki czemu tłuszcz spalany jest w sposób naturalny oraz szybko. Z nim w niedługim czasie wzbudzisz podziw u kobiet i zazdrość innych mężczyzn. Z każdym dniem będziesz wyglądać coraz bardziej atrakcyjnie. Przekonaj się o tym sam na własnej skórze.

Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi

Doktor Steven Price był kierownikiem amerykańskiego zespołu badaczy, który przeprowadził testy Probolanu 50. Wyniki badań były jednoznaczne i wykazały wzrost efektywności wykonywanych treningów. Obserwacje były czynione w kontekście wzrostu masy mięśniowej oraz szybkości spalania zbędnej tkanki tłuszczowej.  Doktor Price w swojej wypowiedzi powołał się na dystans klientów do ufania suplementom diety, takim jak Probolan 50. Podkreśla, że sam na początku badań wykazywał dużą dozę sceptycyzmu. Wyniki badań okazały się zaskakujące dla samego doktora. Skuteczność działania suplementu Probolan 50 była jednoznaczna, a efekty błyskawiczne. Aby uwiarygodnić badania, doktor Price nakazał powtórzenie badań, ale wyniki pokryły się  z wynikami pierwszego doświadczenia.  Podczas badań dokładnie sprawdzono też bezpieczeństwo stosowania suplementu Probolan 50. Wiele sterydów, odżywek może wywoływać poważne problemy ze zdrowiem, dlatego położono na to szczególny nacisk. Wyniki otrzymane po kilku miesiącach badań wykazały, że Probolan 50 nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych, nie wpływa negatywnie na potencję. Suplement Probolan 50 może być również stosowany wraz z innymi suplementami diety.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Probolan 50 gwarantuje naprawdę szybki wzrost masy mięśniowej. Już w trakcie pierwszego kwartału możemy zyskać nawet do 15 kg suchych mięśni.  Suplement stymuluje też spalanie tkanki tłuszczowej, co dodatkowo podkreśla kształt naszej sylwetki.  Wielkość efektów zależy od naszych indywidualnych predyspozycji, dlatego wzrost mięśniowy nie będzie u każdego taki sam. Bardzo dużą zaletą Probolan 50 jest też trwałość uzyskanych efektów.  Nawet jeśli zaprzestanie się stosować Probolan 50, to po 30 dniach spadek wagi średnio wynosi tylko 0,5 kg, a po 3 miesiącach ok. 2 kg.  Z kolei podczas rozpoczęcia kuracji Probolan 50 to już po 3 dniach są widoczne pierwsze efekty.

Czy Probolan 50 mogę łączyć z innymi suplementami?

Suplement Probolan 50 zawiera bardzo bogatą kompozycję składników, dlatego nie ma konieczności stosowania innych witamin czy odżywek. Składniki Probolanu 50 mają na celu stymulowanie rozrostu mięśni. Osoby, które chcą zintensyfikować działanie mogą stosować również preparaty z aminokwasami BCAA lub pić CARBO. Warto też pamiętać o diecie zawierającej właściwą ilość białka. Większość osób, które stosują Probolan 50 nie mają potrzeby, aby łączyć suplement z czymś innym.

 

Jak należy dawkować Probolan 50?

Probolan 50 rozpoczynamy od przyjmowania 2 tabletek na dobę (pierwszą tabletkę przyjmujemy na czczo po przebudzeniu,  a drugą po treningu. Taki schemat kontynuujemy przez 7 dni. Następnie bierzmy już 3 tabletki dziennie przez 3 tygodnie. Dodatkową tabletkę przyjmujemy przed treningiem.  Kolejny cykl rozpoczynamy od przyjmowania 2 tabletek dziennie przez tydzień,  następnie przez 2 tygodnie należy brać 3 tabletki dziennie. Nowością są  ostatnie 3 tygodnie cyklu, w których przyjmujemy aż 4 tabletki na dobę – jedną na czczo, drugą przed treningiem, trzecią po treningu a  czwartą przed snem. Po przeprowadzeniu  trzech cykli można brać 4 tabletki Probolan 50 w dni treningowe i 2 tabletki w dni nie treningowe (rano i wieczorem).

Dawkowanie Probolan 50 może być w delikatny sposób modyfikowane w zależności od wagi, dni treningowych czy diety.

Jak długo można brać Probolan 50?

Preparat można stosować tak długo, jak tylko się chce. Zaleca się jednak wykonywać przerwy w kuracji, pomiędzy cyklami. Taka strategia zwiększa skuteczność działania Probolanu 50. Jeżeli po przerwie będziesz chciał wrócić do stosowania Probolan 50, możesz to zrobić bez żadnych przeciwwskazań.

 

Opinie o Probolan 50

Jeśli jesteście zainteresowani zapoznaniem się z opiniami innych osób na temat Probolanu 50, warto przeszukać blogi internetowe oraz forum, gdzie dużo osób dzieli się swoimi recenzjami. Warto zwracać uwagę tylko na wiarygodne opinie. Poniżej zamieszczamy kilka opinii osób, które stosowały Probolan 50:

Dla mnie Probolan 50 to najlepsze odżywka, jaką wypróbowałem. Działa wystrzałowo. Już po kilku dawkach dostałem takiego kopa do treningów, że ciężko to opisać słowami. Z łatwością podnosiłem nawet bardzo ciężkie ciężary, a o zmęczeniu mogłem zapomnieć. Efekty w sylwetce są widoczne w bardzo krótkim czasie. Polecam!

Marek

Od dawna trenuję i uwielbiam to robić. W pewnym momencie bez właściwych suplementów  nie mogłem wejść na wyższy poziom. Czułem, że  moje mięśnie są praktycznie niewidoczne i zacząłem wpadać w kompleksy. Brak dalszych efektów  demotywował mnie do ćwiczeń. Poprosiłem o  radę bardziej doświadczonych znajomych i oni doradzili mi Probolan 50. Moim celem było zwiększenie suchej tkanki mięśniowej i zredukowanie tłuszczu. Aby upewnić się, że Probolan 50 będzie działał w zgodzie  z moimi oczekiwaniami, zacząłem szukać  niezależnych opinii w Internecie. Znalazłem bardzo pozytywne opinie o Probolan 50. Nigdy nie myślałem, że jakaś odżywka może pomóc zyskać nawet do 10 kg masy mięśniowej. Efekty, jakie uzyskałem są niesamowite. Po drugim cyklu na plusie miałem już 5 kg. Spodziewałem się, że z czasem skuteczność działania Probolanu 50 zmaleje, jednak po trzech miesiącach zyskałem łącznie prawie 10 kg. Po tym czasie zrobiłem sobie miesięczną przerwę, ale efekty się utrzymały. Polecam suplement Probolan 50!

Jacek

 

Cykl z Probolan 50 – motywacja

Aby pomóc Ci w walce o wymarzoną muskulaturę oraz uprzyjemnić przygodę z ćwiczeniami , siłownią, proponujemy Ci kilka prostych, ale bardzo skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch oraz nogi.

Płaski brzuch

W dzisiejszych czasach czasach modne są obcisłe i krótkie koszulki. Kto z nas nie chciałby móc pokazać swojego zgrabnego brzucha? Jednak nie zawsze dba się o tą część ciała. Czasami wystarczy poświęcenie kilku minut dziennie na wykonywanie ćwiczeń na brzuch, aby poprawić jego wygląd.

Najpopularniejszymi ćwiczeniami na płaski brzuch są tzw. brzuszki. Osoba kładzie się na plecach i podnosi tułów do pozycji siedzącej. Brzuszki można robić mając zgięte kolana lub wyprostowane nogi. Czasami też nogi mogą być trzymane, przez osobę drugą.

Innymi ćwiczeniami na mięśnie brzucha są "nożyce". Osoba, która leży podnosi nogi na wysokość 10-15 cm i wymachuje nimi – gdy jedną wymachuje się w dół, druga idzie do góry. Ustalane są określone harmonogramy, w których mamy napisaną liczbę nożyc i brzuszków, które mamy dziennie wykonywać.

Umięśnione nogi

Przedstawiamy tutaj proste do wykonania ćwiczenia, które wzmocnią i ujędrnią uda, pośladki oraz ścięgna. Ćwiczenia te poprawiają tez bilans całego ciała.

Zaczynamy od kucania. Najpierw stoimy z wyprostowanymi plecami i głęboko oddychamy, wdychając i wydychając powietrze. Następnie pomału zginamy kolana i obniżamy się do pozycji siedzącej i pozostajemy przez chwilę w tej pozycji. Podnosimy się do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie minimalnie 6 razy.

Świetnym ćwiczeniem na ujędrnianie łydek jest ich podnoszenie. Stajemy za krzesłem na palcach przez 3- 5sekundy z dwoma rękami na krześle, a nogi i plecy mamy wyprostowane. Ćwiczenie powtarza się na początku 10 razy, a z czasem zwiększa się liczbę wykonywanych ćwiczeń na palcach. Wykonując te ćwiczenia wzmacniamy nasze nogi i ujędrniamy pośladki.

 

Gdzie kupić Probolan 50?

Nie polecałbym zakup tej odżywki na allegro, bo ciężko jest tam kupić oryginalny Probolan 50. Aukcje i sklepy internetowe oferujące suplementy po mocno zaniżonych cenach, mogą okazać się podróbką oryginalnego produktu. Oryginalna odżywka Probolan 50 nie powoduje żadnych skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczna.

Jaki program treningowy z Probolan 50 wybrać?

PROGRAM STARTOWY

Obejmuje 5-tygodniowy cykl treningowy. Gwarantuje uzyskanie szybkich efektów w krótkim czasie. Działanie tabletek Probolam 50 rozpoczyna się już po 2 dniach od rozpoczęcia cyklu. Widocznie efekty we wzroście muskulatury zauważysz już po miesiącu!

179 zł za 5-tygodniowy cykl treningowy – 60 tabletek

0 zł za przesyłkę!

PROGRAM EKSTREMALNY EFEKT

Obejmuje 10-tygodniowy cykl treningowy – 3 opakowania. Kupując dwa opakowania, trzecie opakowanie otrzymasz za darmo! Jest to najchętniej wybierany program przez klientów. Gwarantuje bardzo szybki wzrost masy mięśniowej. Prawdopodobnie w trakcie tego cyklu będziesz musiał wymienić swoje ubrania na większe.

359 zł , zamiast 537 zł za 10-tygodniowy cykl treningowy – 180 tabletek

0 za przesyłkę.

PROGRAM TYTAN

16-tygodniowy cykl w trakcie, którego przyjmujemy aż 6 opakowań Probolanu 50.  Kończąc program Tytan na pewno uda Ci się zbudować godną podziwu muskulaturę! Uzyskane efekty będą trwałe, praktycznie nieodwracalne!

90-dni bezwarunkowej Gwarancji Satysfakcji

Kupując suplement Probolan 50 nie ponosisz żadnego ryzyka. Zyskasz większe mięśnie lub zwrot pieniędzy. Gwarancja ta wynika z faktu, że producent Probolan 50 jest pewny skuteczności działania swojego preparatu. Dlatego jeśli z jakiekolwiek powodu nie będziesz zadowolony z działania suplementu Probolan 50, możesz oddać każde nieotwarte opakowania, a w zamian otrzymasz zwrot pieniędzy.

Niestety problem piwnego brzucha, czy obwisłych ramion dotyczy coraz większej części naszego społeczeństwa. Należy z tym walczyć, a doskonałym narzędziem do tego jest Probolan 50. Jest on przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Dzięki przyspieszeniu produkcji testosteronu zbudujesz swoje imponujące mięśnie w sposób bezpieczny. Preparat ten posiada największą dopuszczalną na rynku dawkę rewolucyjnego składniku, mianowicie epihydroxytiolanu-17-estermatrix. To specjalna mieszanka naturalnych składników, w których tkwi sekret Probolanu 50. Dlatego już dziś wypełnij formularz na stronie producenta i zamów ten jakże wspaniały środek. Zobacz, co możesz dzięki niemu zyskać.

Dyskrecja i bezpieczeństwo

Probolan 50 jest dostarczany w szarym,  neutralnym opakowaniu, przez firmę kurierską na wskazany przez Ciebie adres. Masz pewność, że nikt nie dowie się, co zamawiasz, jeśli chcesz zachować tą informację dla siebie.  Kupując Probolan 50 masz pewność, że otrzymujesz 100% naturalny suplement, który jest bezpieczny dla Twojego zdrowia i nie wywołuje skutków ubocznych. Probolan 50 może być stosowany wspólnie z innymi odżywkami i nie wykazuje negatywnego wpływu na potencję. 

Trening na masę

Trening na masę

Sport powinien być nieodłączną częścią każdego dnia dla wszystkich, w każdym wieku (im jesteś starszy tym więcej ruchu). To czynność, która posiada w sobie same pozytywne aspekty dla naszego zdrowia, dla samopoczucia, dla lepszego funkcjonowania w tym jakże „toksycznym” świecie. Wszelka aktywność ruchowa pozytywnie wpływa na aparat ruchu człowieka. Podnosi jego sprawność fizyczną, rozładowuje napięcie nerwowe, zachowuje oraz przywraca zdrowie. Badania naukowe dowodzą, że ludzie aktywnie spędzający czas są bardziej entuzjastyczni, odporni na stres i efektywniej radzą sobie z codziennymi problemami – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Brak aktywności fizycznej może prowadzić do wszelkich zaburzeń zdrowotnych. W szczególności u dzieci i młodzieży jest to niebezpieczne gdyż bezruch może zakłócić właściwy rozwój młodego organizmu. Siedzący tryb życia jest przyczyną często występujących wad postawy. Sport integruje i wychowuje, eliminuje nałogi, pozytywnie wpływa na styl życia. Pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, wzmacnia serce, poprawia stan całego układu krążenia, zwiększa odporność organizmu. Aktywność ruchowa to również przyjemny sposób spędzania czasu, to możliwość zrelaksowania się, odpoczynku psychicznego, to sposób by zapomnieć o codziennym stresie, by obudzić w sobie pozytywne myśli, to przypływ nowych, ciekawych pomysłów (po prostu chce się żyć).

 

Trening obwodowy       

Trening obwodowy  to specjalnie opracowane dla pań grupowe zajęcia o charakterze wytrzymałościowo – siłowym, służące wzmocnieniu układu mięśniowo – stawowego, odbywające się pod stałą opieką Instruktora Kulturystyki na specjalnie zaprojektowanych do tego celu urządzeniach siłowych firmy Technogym The Wellness Company. Od powszechnie używanego sprzętu na siłowniach różni je to, że praca przebiega dwufazowo, tzn. że obciążenie (ciężar) działa zarówno w pierwszej fazie podczas wyciskania, jak i w drugiej fazie – powrotnej, która w normalnym urządzeniu siłowym jest nieaktywna. Dodatkowym atutem tego sprzętu jest możliwość zmiany obciążenia i dostosowania go do swoich możliwości, dzięki systemowi hydraulicznemu, poprzez  poruszenie pokrętłem w prawo lub w lewo. Cały trening odbywa się po okręgu – każda ćwicząca osoba wykonuje na danym urządzeniu siłowym ćwiczenie przez nie narzucone. Po  wykonaniu danego ćwiczenia następuje zmiana miejsc. Trening kończy się w momencie, gdy  wszystkie uczestniczki zajęć wykonają ćwiczenia na każdym urządzeniu. Ćwiczenia wykonywane na urządzeniach siłowych są „przerywane” treningiem aerobowym, do którego wykorzystywane są urządzenia „kardio” (bieżnie, maszyna eliptyczna i ergometr wioślarski) lub stepy.

Obwód składa się z 9 urządzeń siłowych, ale dzięki ich wcześniej wspomnianej dwufazowej konstrukcji wykonywany jest trening wszystkich podstawowych grup mięśniowych, tj. klatki, grzbietu, barków, bicepsów, tricepsów, brzucha, pośladków, przywodzicieli i odwodzicieli nóg, mięśni czworogłowego i dwugłowego nóg.

 

Fitness klasyczny

Zajęcia dla Pań bez przeciwwskazań zdrowotnych są prowadzone na trzech poziomach trudności w zakresie intensywności, wielkości stosowanych obciążeń, stopnia złożoności układów choreograficznych: podstawowym, średnio-zaawansowanym, zaawansowanym i obejmują następujące rodzaje zajęć:

1. ZAJĘCIA WZMACNIAJĄCE I KSZTAŁTUJĄCE SYLWETKĘ:

 • ­„TBC” – Total Body Conditioning, zajęcia wzmacniające wszystkie grupy mięśniowe oraz    poprawiające kondycję fizyczną, obejmujące kompleksowy zestaw ćwiczeń bez lub z użyciem hantli, taśm, obciążników na nogi i ręce oraz stepu;
 • ­„STEP/TBC” – Step & Total Body Conditioning, trening łączący zajęcia choreograficzne o   charakterze aerobowym z wykorzystaniem stepu, poprawiające kondycję fizyczną, wzmacniające głównie dolne partie mięśni (30 minut) oraz zajęcia wzmacniające wszystkie grupy mięśniowe, obejmujące kompleksowy zestaw ćwiczeń bez lub z użyciem hantli, taśm, obciążników na nogi i ręce oraz stepu, zakończone ćwiczeniami rozciągającymi (30 minut);
 • ­„BPU” (brzuch, uda, pośladki) – trening modelujący najbardziej newralgiczne części ciała kobiety, tj. brzuch, pośladki, uda;
 • ­„Trening siły funkcjonalnej” – trening siły funkcjonalnej, którą wykorzystujemy w  czynnościach dnia codziennego, obejmujący ćwiczenia o charakterze złożonym, łączący jednocześnie pracę wielu grup mięśniowych przy pełnej stabilizacji tułowia;
 • ­„Sztangi” – trening wytrzymałościowo – siłowy, wzmacniający wszystkie grupy mięśniowe oraz poprawiający wydolność organizmu (z wykorzystaniem specjalnych sztang);
 • ­„Body Ball” – trening wielowymiarowy z wykorzystaniem piłek o średnicy 55 – 75 cm, pozwalający na wyrównanie napięć mięśniowych prawej i lewej strony ciała, angażujący i   wzmacniający mięśnie posturalne i głęboko położone, odpowiedzialne za prawidłową postawę oraz pobudzający system nerwowy;
 • „Kick-boxing” – zajęcia inspirowane sztukami walki, aerobik z kopnięciami i ciosami;

2. ZAJĘCIA TYPU „KARDIO” – SPALAJĄCE TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ:

 • ­„Step” – zajęcia choreograficzne o charakterze aerobowym z wykorzystaniem stepu, poprawiające kondycję fizyczną, pamięć ruchową, koordynację i orientację w przestrzeni, wzmacniające głównie dolne partie mięśni;
 • „Power Step” – zajęcia aerobowe z wykorzystaniem stepu, charakteryzujące się wykonywaniem licznych powtórzeń prostych kroków na platformie w szybkim tempie z  równoczesnymi ćwiczeniami górnych partii mięśniowych (klatki piersiowej, pleców i ramion);
 • ­„3/4 Step” – zajęcia z płynną choreografią o charakterze aerobowym z wykorzystaniem stepu, wykonywane w umiarkowanym tempie do muzyki w metrum 3/4, które sprawia, że muzyka działa kojąco na zmysły, każdy ruch staje się miękki i lekki;
 • ­„Dance” – zajęcia taneczne łączące elementy aerobiku i różnych form tańca (jak cha-cha, salsa, samba, latino, mambo, hip–hop, ragga, house, funky, jazz, tango itd.), poprawiające kondycję fizyczną i koordynację ruchową;
 • ­„Fat Burning” – zajęcia aerobowe, szczególnie ukierunkowane na optymalne spalanie tkanki tłuszczowej, prowadzone w umiarkowanym tempie, polegające na łączeniu prostych kroków w układ choreograficzny, po którym następują ćwiczenia wykonywanymi również w tempie aerobowym.

 

Fitness specjalistyczny

Zajęcia fitness dla kobiet z przeciwswskazaniami zdrowotnymi. Specjalistyczne i prozdrowotne zajęcia fitness przeznaczone są dla Pań w różnym wieku i obejmują następujące rodzaje zajęć:

1. ZAJĘCIA FITNESS – SPECJALISTYCZNE

 • „Forma w ciąży” – zajęcia dla Pań w ciąży od 4 do 8 miesiąca (joga dla Pań w ciąży/Pilates dla Pań w ciąży);
 • „Aktywna Mama” – zajęcia dla młodej mamy (po konsultacji z lekarzem od 12 tygodnia po porodzie), pragnącej odzyskać formę, w których może uczestniczyć razem z dzieckiem,
 • „Akademia Fizyczna Trzeciego Wieku” – zajęcia profilaktyczne dla kobiet powyżej 50 roku życia (w wieku menopauzalnym), ukierunkowane na redukowanie dolegliwości kręgosłupa, zapobiegające powstawaniu oraz wspomagające leczenie osteoporozy i  nadciśnienia tętniczego, poprawiające kondycję ogólną i wzmacniające mięśnie, zwiększające stabilizację biernego układu ruchu oraz mechaniczną wytrzymałość ścięgien i  więzadeł, zmniejszające przyrost tkanki tłuszczowej, służące poprawie zmysłu równowagi i  ogólnego samopoczucia,
 • „Łatwiej schudnąć” – zajęcia mające na celu wzmocnienie osłabionej brakiem ruchu muskulatury ciała oraz wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej (dla Pań z problemem otyłości);

2. ZAJĘCIA FITNESS – PROZDROWOTNE

 • „Trening kręgosłupa, pleców i stawów” – trening skoncentrowany na profilaktyce bólów kręgosłupa/pleców, uczeniu prawidłowej postawy ciała, wzmacnianiu osłabionych mięśni posturalnych, poprawie wydolności mięśni brzucha, pleców i pośladków, angażujący mięśnie głębokie odpowiadające za stabilizację kręgosłupa, służące poprawie ruchomości kręgosłupa, rozciągające najważniejsze grupy mięśniowe, przykurczone w wyniku siedzącego trybu życia/pracy, obejmujący ćwiczenia stabilizujące i mobilizujące stawy, służące eliminowaniu dolegliwości stawów.
 • ­„Pilates (Zdrowy kręgosłup)” – program ćwiczeń Pilates, przeznaczony dla osób w  każdym wieku i na różnym etapie sprawności ruchowej, wzmacniający leżące głęboko w  tułowiu i podpierające kręgosłup mięśnie stabilizujące dolny odcinek kręgosłupa, mięśnie brzucha i wyścielające miednicę małą (mięśnie obręczy środkowej czyli brzucha, grzbietu, bioder), zwiększający ruchomość stawów i giętkość kręgosłupa, służący ochronie przed  dyskopatią, umożliwiający schylanie się, podnoszenie ciężarów bez bólu i ryzyka kontuzji (uelastyczniając kręgosłup przywracamy prawidłową postawę, eliminujemy bóle i   zapobiegamy zwyrodnieniom, tworzymy solidny cylinder dookoła kręgosłupa, dzięki wzmacnianiu najgłębszego mięśnia brzucha – mięśnia poprzecznego brzucha, który pracując razem z mięśniem wielodzielnym, leżącym przy samym kręgosłupie oraz z mięśniami dna miednicy stanowi nasz naturalny gorset).

 

Relaksacyjne formy aktywności fizycznej po treningu

Zajęcia mają na celu usprawnić ciało, umysł, a także zrelaksować i rozciągnąć mięśnie. 

­„Stretching” –  rozciąganie najważniejszych grup mięśniowych biorących udział w każdym rodzaju globalnego wysiłku fizycznego i codziennej aktywności, poprawa elastyczności kręgosłupa, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, profilaktyka bólów wynikających z przetrenowania i przeciążenia, odprężenie ciała i umysłu;

­„Pilates” –  wszechstronny program treningowy łączący czynnie siłę, gibkość i elementy jogi z ćwiczeniami stosowanymi w rehabilitacji, zajęcia oparte na specjalnych ćwiczeniach angażujących do  wysiłku mięśnie odpowiedzialne za stabilizację kręgosłupa, służące profilaktyce bólów krzyża i budowaniu świadomości własnego ciała poprzez kształtowanie prawidłowej sylwetki;

­„Joga” –  rozciąganie, głębokie wzmacnianie, równowaga psychiczna; system ćwiczeń wpływających na rozwój osobowości człowieka, obejmujący ciało, umysł i ducha, budujący piękną sylwetkę, poprawiający stan zdrowia, działający kojąco na nerwy, wyciszający umysł, tonizujący  mięśnie, stawy, kręgosłup oraz narządy wewnętrzne, likwidujący napięcie fizyczne i umysłowe, wyzwalający energię, wspomagający czynności mózgu.

 

Trening dla nastolatków

„Young Energy” to program wspierający rodziców i ich dzieci we wpajaniu nowych nawyków żywieniowych i związanych z aktywnością fizyczną w przyjemny sposób, którego koncepcja oparta jest na dwóch podporach „Aktywność fizyczna” – „Racjonalne odżywianie”, czyli  na  czynnikach sprzyjających zdrowiu. Jest to program skierowany do dzieci w wieku od 5 do 12 lat, zwłaszcza z problemem nadwagi, łączący aktywność fizyczną z przekazem informacji na  temat odpowiedniej diety, służący motywowaniu dzieci do zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz wpojeniu im zasad służących zachowaniu zdrowia i dobrej kondycji.

Projekt jest realizowany dla trzech grup wiekowych 5–6 lat, 7–9 lat oraz 10–12 lat. Zajęcia składają się z treningu typu „kardio”, tj. poprzedzonego rozgrzewką tanecznego układu choreograficznego w formie zabawy, uczącego koordynacji ruchów i służącego spalaniu tkanki tłuszczowej (35 minut) oraz pogadanki o racjonalnym odżywianiu (15 minut).

ZAJĘCIA GIMNASTYCZNE „CORRECT ENERGY” O PROFILU KOREKCYJNYM DLA DZIECI Z WADAMI POSTAWY W WIEKU 5-12 LAT (DZIEWCZYNEK I CHŁOPCÓW)

Zajęcia gimnastyki o profilu korekcyjnym są prowadzone przez mgr rehabilitacji dla dzieci z wadami postawy (jak okrągłe plecy, plecy wklęsłe, płaskostopie, skrzywienia kręgosłupa, itp.) w  poszczególnych grupach wiekowych i obejmują ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu, brzucha, ud i stóp. Rodzice dzieci uczęszczających na te zajęcia będą zachęcani do współpracy z Instruktorem w procesie korygowania wad postawy swojego dziecka i do uzupełniania gimnastyki korekcyjnej prowadzonej w klubie zajęciami w domu w formie zabawy, które zostaną im zaprezentowane przez mgr rehabilitacji.

ZAJĘCIA „DANCE ENERGY – FITNESS DLA NASTOLATEK W WIEKU 13 – 15 LAT

Dla nastolatek w wieku od 13 do 15 lat klub oferuje zajęcia, podczas których prowadzona jest nauka układów tanecznych z elementami  technik: funky, jazz, street dance, hip-hop, rap itp., pomagające  wzmocnić sylwetkę, uczące koordynacji ruchowej, poprawiające postawę ciała.

Jaki masaż wybrać po intensywnym treningu?

MASAŻ KLASYCZNY

Masaż relaksacyjny - służący zrelaksowaniu i rozluźnieniu organizmu, poprzez likwidację napięcia mięśniowo - nerwowego i psychicznego, działający przeciwbólowo, pomagający w walce ze stresem i bezsennością;

Masaż pobudzający - służący pobudzeniu układu nerwowego, mięśni, skóry i usuwaniu toksyn z organizmu dla zapewnienia lepszej przemiany materii, zwiększający elastyczność mięśni i skóry, działający na tkankę tłuszczową i jej spalanie;

Masaż kręgosłupa - skupiony na kręgosłupie i mięśniach przykręgosłupowych, służący przywracaniu ruchomości kręgów oraz rozluźnieniu mięśni przykręgosłupowych i grzbietu, działający przeciwbólowo i odprężająco na cały organizm;

Masaż twarzy - służący polepszeniu elastyczności i sprężystości skóry twarzy oraz jej lepszemu ukrwieniu i dotlenieniu, usuwający zmęczenie oraz napięcie z tkanki podskórnej twarzy i okolicy szyi;

Masaż stóp - działający kojąco na cały organizm, służący eliminowaniu zmęczenia;

MASAŻ LIMFATYCZNY

Służący usprawnieniu przepływu limfy w układzie, a dzięki temu również przyspieszeniu likwidacji obrzęków i wysięków limfatycznych oraz skróceniu czasu resorpcji siniaków i krwiaków, usuwający zbędne produkty przemiany materii;

MASAŻ IZOMETRYCZNY

Polegający na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego, co sprzyja rozwojowi siły i masy mięśniowej, służący wzmocnieniu i odbudowaniu masy mięśniowej, uzyskaniu sprawności mięśni po urazie, zapobieganiu zanikom tkanki mięśniowej;

MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Służący poprawie jędrności i sprężystości skóry, której nadmiar pozostaje po utracie wagi.

ROLLMASAŻER

Dołącz do Klubu Motywacyjnego

„KLUB WZAJEMNEJ MOTYWACJI” propaguje zdrowy styl życia oraz służy motywowaniu w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego celu (poprawa sylwetki, redukcja lub wzrost wagi ciała, rozbudowa tkanki mięśniowej itp.), dzięki połączeniu opracowanego przez dietetyka indywidualnego programu żywieniowego z systematyczną aktywnością fizyczną. Spotkania „KLUBU WZAJEMNEJ MOTYWACJI” odbywają sie dwa razy w tygodniu – w środę i piątek o godzinie 18:00.  Składka miesięczna wynosi 50,00 zł.

Program „KLUB WZAJEMNEJ MOTYWACJI”:

 • co dwa tygodnie pomiar wagi, tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz zawartości wody w organizmie,
 • obliczenie podstawowej przemiany materii,
 • porady dotyczące ćwiczeń,
 • ustalenie indywidualnej diety,
 • zmiana nawyków żywieniowych,
 • grupa wsparcia, dzięki której łatwiej osiągniesz swój cel,
 • motywacja w dążeniu do osiągnięcia zamierzonej zmiany sylwetki, dzięki cotygodniowym spotkaniom,
 • wymiana doświadczeń przy kawie, herbacie, degustacji niskokalorycznych produktów,
 • wybór królowej odchudzania.
Suplementy na masę mięśniową

Suplementy na masę mięśniową

Piękne, jędrne i twarde ciało wymaga diet i treningów. Ale czy to wystarczy? Dla lepszych rezultatów stosuje się suplementy diety. Suplementy są to substancje wspomagające przyrost masy mięśniowej. Używanie suplementów wraz z treningiem zapewnia mocne i dobrze wyglądające ciało. Suplementy redukują również tkankę tłuszczową nagromadzoną przez niezdrowe i tłuste odżywianie. Suplementy diety to również wspomagacze przy utracie energii. Substancje te dodają siły i wytrzymałości. Najczęściej suplementy są stosowane do diet przez osoby, które chcą stracić kilka kilogramów lub osoby trenujące sporty.

 

Kulturystyka a dieta

Kulturystyka to pojęcie znacznie szersze niż określenie sportu ludzi trenujących na siłowni. Dla wielu to życiowa pasja, a nawet filozofia. Kulturystyka właściwie sięga tak dawnych czasów jak chęć człowieka do poprawiania wyglądu swojego ciała. Razem z kulturystyką pojawiło się zainteresowanie prawidłowym odżywianiem w celu akceleracji poprawy sylwetki.

Każdy mężczyzna chciałby mieć ciało twarde jak skała, żeby kobiety mogły go podziwiać. Nie ma też kobiety, która nie chciałaby mieć jędrnych pośladków, najzgrabniejszych nóg. Z piękną sylwetką czujemy się pewniej w tym co robimy. Ludzie o bardziej atrakcyjnym wyglądzie mają również w życiu łatwiej - według badań. Dlatego większość naszych pragnień staramy się urzeczywistnić poprzez treningi. Treningi są dla sportowców bardzo istotne. Treningi są wykonywane przed ważnymi zawodami lub tez dla utrzymania dobrej formy. Kondycja fizyczna liczy się nie tylko na polu bitwy sportowców. Treningi są wyznaczone na konkretny cel, ustalany przez osobę trenująca.

Dieta na masę

Dieta jest określonym sposobem odżywiania się. Dietę najczęściej stosują osoby uprawiające sport, osoby sławne i osoby otyłe. Niektóre jadłospisy są ustalane przez specjalistów. Aktorki, piosenkarki, sportowcy mają własnych dietetyków.  Nie tylko sławnym ludziom stworzono możliwość korzystania z magii diet. Osoby chore wymagają konsultacji z lekarzem, następnie zastosowania odpowiedniej diety. Dietę może nałożyć sobie każdy sam. Kiedy czuje się, że stare spodnie mu się nie zapinają, spódnice są zbyt obcisłe, a  koszulki są krótkie zaleca sam sobie dietę, czasem bardzo radykalną.

 

Aminokwasy na mięśnie

KREATYNA
 Kreatyna to naturalny związek, który występuje w mięśniach. Tworzy się w trakcie przemiany materii. Jest niezbędna w przemianach chemicznych powodujących skurcz mięśni. Kreatyna używana jest przez kulturystów i zawodników sportów siłowych do zwiększenia masy mięśniowej i siły. Kreatynę najlepiej spożywać wraz z dekstrozą, która jest transporterem kreatyny. Dzięki niej kreatyna szybciej zostaje przyswojona przez organizm. Zamiast dekstrozy można używać soku owocowego, który ma podobne właściwości co dekstroza przy transporcie kreatyny. W połączeniu z suplementami takimi jak glutamina, hmb, bcaa czy tauryna daje naprawdę duże efekty.

Popularne suplementy z kreatyną

Olimp Creatine Mega Caps jest to rodzaj kreatyny, która jest wysokomikronizowana. Forma, w jakiej jest stworzone Olimp Creatine jest formą, która jest łatwo rozpuszczalna i szybko wchłaniana do tkanek. Wchłanianie odbywa się szybciej niż w tradycyjnym monohydracie. Cząsteczka kreatyny jest głównym nośnikiem energii w komórkach mięśniowych i występuje jako fosfokreatyna, która magazynuje bogatoenergetyczne reszty kwasu fosforowego oraz dystrybuuje je do syntezy białek. Olimp Creatine MC zapewnia wzrost siły i beztłuszczowej masy ciała oraz zwiększa poziom energii.

Rainer Kreatyna jest monohydratem kreatyny, który w swoim składzie zawiera pełnowartościowe substancje. Rainer Kreatyna jest dostępna na rynku i bardzo popularna wśród sportowców i kulturystów. Preparat zwiększa masę ciała oraz wzmacnia organizm, dzięki czemu mamy więcej siły do dłuższych i intensywniejszych treningów. Kreatyna ma również działanie przyspieszające regenerację organizmu. Substancje, które zawiera kreatyna pozwalają na uwolnienie energii i substratów energetycznych.

JABŁCZAN KREATYNY

Jabłczan kreatyny jest obecnie na rynku jedną z najbardziej efektywnych form kreatyny, które przewyższają swoimi możliwościami tradycyjny monohydrat. Jabłczan kreatyny z firmy Olimp TCM jest razem z kreatynami estryfikowanymi najlepiej przyswajalną do tej pory formą kreatyny. Jabłczan keratyny olimp TCM jest bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie, nawet lepiej od tradycyjnego monohydratu. Natomiast rozpuszczalność ma ogromne znaczenie dla wchłaniania, gdyż organizm czerpie z przewodu pokarmowego tylko te substancje, co pozostają w stanie rozpuszczonym.

TAURYNA

W gospodarce azotowej organizmu tauryna w swojej roli przypomina glutaminę. Jednak organizm nie dysponuje tak dużą pulą tauryny, co glutaminy. Tauryna ogranicza wytwarzanie hormonu o nazwie serotonina. Kiedy serotonina jest wytwarzana i uwalniana w nadmiarze podczas wysiłku działa na mięśnie sportowca, podobnie jak hormon kataboliczny.

Tauryna, która hamuje wytwarzanie serotoniny, jednocześnie ogranicza katabolizm wysiłkowy. Z uwagi na znaczenie, które ma dla gospodarki azotowej i działanie antykataboliczne, tauryna dodawana jest także do odżywek " na masę ". Olimp Taurine MC jest sprzedawana jako suplement, który wpływa na syntezę białka, wspomaga transport kreatyny, reguluje poziom cholesterolu oraz sprawia, że organizm nie czuje zmęczenia i może przez dłuższy czas wykonywać większy wysiłek.

L-GLUTAMINA

L-Glutamina to kolejna substancja, którą bardzo często do swojej codziennej diety wprowadzają siłowi sportowcy oraz kulturyści. L-Glutamina spełnia dwa podstawowe zadania. Służy zarówno przybywaniu masy mięśniowej jak i wzmacnianiu całego organizmu, czyniąc go znacznie bardziej wydajniejszym i wytrzymałym. Wśród wszystkich suplementów, L-Glutamina jest z pewnością tym, który ceniony jest przez wielu sportowców.

PIROGRONIANY

Wśród sportowej suplementacji wyróżnia się wiele substancji, które w niezwykle znaczący sposób wpływają na przeprowadzany trening. Plan ćwiczeniowy, którego celem jest rozbudowa tkanki mięśniowej i nabycie siły, oparty jest bardzo często na wprowadzeniu do diety pirogronianów.

Odpowiednia dawka pirogronianów pobudza organizm do spalania tkanki tłuszczowej oraz jednoczesnego przyrostu mięśni. Substancja ta powoduje uwolnienie wysokoenergetycznego związki ATP (adenozynotrifosforanu), dzięki któremu organizm męczy się wolniej, a jego wydolność jest znacznie lepsza. Przyjmowanie pirogronianów poprzedzone musi być jednak nabyciem pewnej niezbędnej wiedzy, która pozwoli na uniknięcie niepożądanych skutków, jakie mogą spowodować te substancje. Bardzo ważną sprawą jest dawka, jaką zaleca się przyjmować danemu organizmowi.

Ilość pirogronianów, jaką powinno dostarczyć się w codziennym jadłospisie, to około 6 gram. Jej przekroczenie może wywołać problemy związane z zaburzeniem pracy żołądka.

L-GLUTAMINA

Każdy wysiłek fizyczna wymaga od organizmu pobranie pewnej energii. Dzięki Glutaminie organizm jest w stanie nie tylko szybko uzupełnić straty ale i nadbudować masę mięśniową, która jest celem treningu siłowego. Ponadto L-Glutamina magazynuje azot, który w procesie budowy mięśni ma niezwykle istotne znaczenie. L-Glutamina powoduje zatem syntezę białek, która jest wyższa niżeli ich redukcja podczas każdego wzmożonego wysiłku, budując tym samym masę mięśniową. Regulacja katabolicznych oraz anabolicznych procesów zachodzących w organizmie ułatwia rozbudowę mięśni i uzyskanie większej siły.

 

Najzdrowsze soki owocowe

Możemy wybierać w smakach i rodzajach, zdecydować się na przeciery, soki z miąższem lub te bardziej klarowne. Jednak należy pamiętać, że soki owocowe ze sklepu nie do końca są tym czym nam się wydają. Coraz częściej na opakowaniach producenci przekonują nas, że produkty przez nich oferowane to stuprocentowe soki owocowe. Jeśli jednak spojrzymy na skład, okazuje się, że w środku jest cukier, woda, substancje zagęszczające i inne składniki. Dlatego najpewniejszym wyborem są soki owocowe jednodniowe.Poznamy je po tym, że znajdują się w szklanych butelkach i obowiązkowo są przechowywane w lodówce. Takie soki owocowe są najzdrowsze, bo nie zawierają żadnych dodatków. Oczywiście są dosyć drogie, dlatego jeśli mamy w domu sokowirówkę możemy spróbować samemu robić soki będzie to na pewno rozwiązanie tańsze, choć czasochłonne.

 

Doping na siłowni

Sportowcy chcą być najlepsi, zawsze zdobywać pierwsze miejsce i nigdy nikogo nie zawieść, a zwłaszcza samych siebie. Zawodnicy czasami podnoszą wydajność swojego organizmu. Sztuczne podnoszenie wydajności fizycznej i psychicznej organizmu za pomocą metod medycznych na przykład zastrzyków adrenaliny, tabletek, czy tez proszków nazywane jest dopingiem. Doping jest uważany za szkodliwy dla zdrowia. Jest to nienaturalna forma podnoszenia możliwości swojego organizmu. Jednym ze sterydów jest Omnadren 250. Jest to steryd anaboliczno – androgenny i jest substancją aktywną.  Steryd ten powoduje zwiększanie testosteronu w organizmie. Następnym sterydem na masę jest metabol . Metabol to doustny steryd mający wpływ na proces metabolizmu białek - przyspiesza ich syntezę. Efektem szybszego metabolizmu białek jest równowaga Nitrogenu i dobre samopoczucie, lepsze niż przedtem. Steryd ten również jest androgenny i anaboliczny, czyli powoduje szybki przyrost masy ciała i nagły napływ siły. Deca – Durabolin jest również sterydem anaboliczno – androgennym używanym przez sportowców w czasie zdobywania masy lub w czasie przedstartowym. Deca – Durabolin powoduje asymilacje protein, co w efekcie daje zwiększoną masę ciała.